suma: 0,00 zł do kasy

Moebius Empire Rising PL - DIGITAL

Ilość ocen: 1 | 5
Cena: 25,00 zł 25.00
Sugerowana cena detaliczna: 29,90 zł
ilość - +
Producent: IQ Power
Dostępność: towar dostępny
Wysyłka w: natychmiast

Opis

MOEBIUS EMPIRE RISING to jedna z najbardziej wciągających gier przygodowych ostatnich lat.

Nic dziwnego bo została zaprojektowana przez niekwestionowaną gwiazdę gatunku - Jane Jensen, czyli autorkę takich gier jak King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow, Gray Matter a przede wszystkim kultowej serii Gabriel Knight.

Przy zakupie drukowane opowiadanie Jane Jensen "W ogień" GRATIS ! 

Bohaterem gry jest przystojny mężczyzna - Malachi Rector, prowadzący sklep z antykami na Manhattanie. Znany w środowisku bardzo bogatych. ekscentrycznych ludzi, którzy powierzają mu trudne zadania. Od kilku lat podróżując po świecie zajmuje się odnajdywaniem starych oraz wyjątkowo cennych przedmiotów, przyjmując za to dość pokaźne sumy pieniędzy.

Co prawda w pierwszych scenach spotykamy Rectora, który wydawać by się mogło jak zwykle powraca z kolejnej udanej wyprawy do swojego antykwariatu. Jednak wkrótce sklep zostaje strawiony przez pożar. Natomiast jego za podejrzanie duże pieniądze zatrudnia milioner Amble Dexter. Zadaniem Malachiego jest zbadać serię pozornie niezwiązanych ze sobą zdarzeń, a następnie przedstawić swojemu pracodawcy dokładną dokumentację prowadzonego śledztwa.

Malachi wyrusza do Europy aby przyjrzeć się śmierci młodej dziewczyny mieszkającej w Wenecji, której ciało znaleziono zwisające z jednego z lokalnych mostów. Rector rozpoczyna dochodzenie i dowiaduje się, że ofiara nie miała żadnych prawdziwych wrogów, trudno jest więc znaleźć jakikolwiek motyw morderstwa. Jednak po pewnym czasie dowiaduje się, że zabójstwo miało ukryte znaczenie, podobnie jak pozostałe zdarzenia, których zbadanie zlecił Amber Dexter. Rector zaczyna odkrywać, że jest to część większego planu mającego na celu wpłynięcie na siły rządzące życiem na Ziemi. Malachi będzie musiał odkryć motywy osób stojących za "spiskiem" i zdecydować o swojej roli - dokończyć powierzone mu zadanie, czy też spróbować zmienić bieg tej historii.

MOEBIUS to tradycyjna, świetna gra przygodowa - odwiedzamy różne lokacje, prowadzimy rozmowy, gromadzimy przedmioty i rozwiązujemy zagadki. Gra oferuje dwa tryby – przygodówkowy oraz casualowy. Pierwszy odpowiada tradycyjnym produkcjom z tego gatunku. Natomiast drugi z trybów jest znacznie łatwiejszy. W nim możemy korzystać z rozbudowanego systemu podpowiedzi i podświetlać istotne punkty w każdej lokacji. Znacznemu uproszczeniu ulegnie też interfejs.

Mocną stroną gry jest bardzo ładna grafika, której wszystkie elementy, zarówno tła, jak i postacie, są bardzo starannie zaprojektowane w dwu wymiarze. Podczas przygód towarzyszy nam klimatyczna muzyka autorstwa Roberta Holmesa, czyli kompozytora ścieżki dźwiękowej z dwóch pierwszych odsłon cyklu Gabriel Knight, pojawia się również kilka piosenek wykonanych przez zespół The Scarlet Furies. Ale jednak najmocniejszą stroną jest znakomity scenariusz, w którym czuć "rękę" Jane Jensen, historia wciąga właściwie już od pierwszych scen.

 

    

 

Wymagania sprzętowe dla komputerów PC:

Windows XP / Vista / 7 / 8, Procesor 2GHz (Single Core) lub 1.8 GHz (Dual Core), 1.5GB RAM (2GB zalecane), karta graficzna 3D zgodna z  OpenGL 2.0 z pamięcią 256 MB RAM, 5GB HDD, karta muzyczna zgodna z DirectX 9.0c

Dane techniczne

Wersja językowa polska
Oznaczenie wiekowe PEGI 12+
Rodzaj gry przygodowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl