suma: 0,00 zł do kasy

Bohemian Killing PL - DIGITAL STEAM

Ilość ocen: 10 | 5
Cena: 40,00 zł 40.00
Sugerowana cena detaliczna: 59,99 zł
ilość - +
Dostępność: towar dostępny
Wysyłka w: natychmiast CYFROWO

Opis

Wersja STEAM - do instalacji wymaga połączenia z internetem i bezpłatnej rejestracji.

Steampunkowy Paryż w końcu XIX wieku, rozdarty między tradycją  a nowoczesnością. Różnice klasowe i wszechobecny rasizm w końcu doprowadzają do tragedii.  Rok później stajesz przed sądem, oskarżony o brutalne morderstwo. Co zrobisz żeby oczyścić się z zarzutów? Będziesz kłamał, podpierał swoje zeznania dowodami, czy udawał niepoczytalnego? Ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia.

Bohemian Killing to narracyjny dramat sądowy, który daje graczowi prawie nieograniczone możliwości prowadzenia sprawy, poprzez całkowite zintegrowanie gameplaya z opowiadaną historią.

Witaj w Paryżu końca XIX wieku. Wielka Rewolucja Francuska i jej następstwa otworzyły nowe możliwości przed każdym obywatelem, niezależnie od klasy społecznej. Skorzystał z nich młody wynalazca cygańskiego pochodzenia - Alfred Ethon, który dzięki swoim wyprzedzającym epokę projektom, stał się symbolem sukcesu, opartego wyłącznie na własnej pracy.

Wkrótce zostaje brutalnie zamordowana młoda kobieta - pokojówka podupadającego lorda - reliktu dawnej Francji. Czy za tym morderstwem rzeczywiście stał Alfred Ethon? Wszystkie dowody tak wskazują.  Jednak... możesz to zmienić.

Stojąc przed sądem masz do dyspozycji jedynie własny intelekt i kreatywność. Ale to może okazać się wystarczające aby wykreować inną "rzeczywistość". A jak wygląda to w praktyce?

Historia rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych - w teraźniejszości znajdujesz się na sali sądowej. Zapoznajesz się z kolejnymi dowodami, wysłuchujesz zeznań świadków i pytań sędziego. Każde pytanie uruchamia flashback - i rozpoczyna twoje zeznania. Znajdując się w odpowiedniej dzielnicy Paryża każda twoja decyzja, interakcja, działanie wpływa na zeznania Alfreda Ethona i końcowy wyrok. Żeby pomóc ci w twoich zeznaniach będziesz miał dostęp do wszystkich dowodów zgromadzonych w sprawie - ekspertyz, raportów i zeznań świadków. Każdy z nich możesz (ale nie musisz!) obalić na kilka/naście rożnych sposobów. Sąsiad zeznał, że ok. 22 minął się z tobą w drzwiach do kamienicy, a twoje ubranie było zakrwawione? Może zeznasz, że sąsiad kłamie i udowodnisz, że miał ku temu powód? A może kilkanaście minut wcześniej wdasz się w bójkę w barze i rzeczywiście miniesz się z sąsiadem w drzwiach, ale zeznasz, że krew należała do ciebie, a nie ofiary morderstwa? Albo zdecydujesz się zaciąć brzytwą przy goleniu i w tak ubrudzonym krwią ubraniu minąć się z nim w drzwiach? Ale co, jeżeli sąd uzna, że to dziwna pora na golenie i zacznie zamęczać cię kolejnymi pytaniami? Jak wybrniesz z tego? Dzięki szerokiemu wachlarzowi możliwości, które mogą doprowadzić do kilkunastu standardowych i jednego ukrytego zakończenia, w grze nie ma złej drogi, a każda rozgrywka będzie inna.

Żeby dopasować grę do preferencji każdego gracza, będą w niej obecne dwa tryby:

STANDARDOWY, w którym będziesz zdany wyłącznie na własną kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Sam poniesiesz konsekwencje swoich działań.

FABULARNY, w którym twój adwokat będzie doradzać ci w miarę twoich postępów, komentować twoje decyzje i wybory, oraz zabezpieczy cię przed podejmowaniem działań, które mogą ci zaszkodzić w oczach sądu.

 

 STEPHANE CORNICARD  użyczył głosu w angielskiej wersji gry.

Stephane Cornicard - wielojęzyczny aktor filmowy i dubbingowy nagrał teksty mówione do anglojęzycznej wersji Bohemian Killing. Stephane Cornicard swoje nauki odbywał na uczelniach francuskich, oraz prestiżowych Colby College w USA i Goldsmith College w UK. Ma za sobą role filmowe w takich hitach jak: "Spectre" (najnowszej części przygód Jamesa Bonda), oraz "Szeregowiec Ryan" Stevena Spielberga, a także wielu innych. Również jego dorobek jako aktora dubbingowego wygląda imponująco - m.in. Syphon Filter, Primal, Metal Gear Solid, serie Dragon Age, Total War i inne. Obecnie uczy młodych aktorów sztuki dramatu w Actor's Center w Londynie.

 

Wymagania sprzętowe:

System operacyjny Windows 7/8/10, procesor Intel Core 2 Duo 1,66 GHz lub lepszy, pamięć 4GB RAM, karta graficzna Radeon HD 7500 lub Intel HD Graphics 3000 lub lepsza, HDD 7GB wolnego miejsca, połączenie z Internetem i konto STEAM

 

 

Dane techniczne

Wersja językowa polska
Oznaczenie wiekowe PEGI 16+
Rodzaj gry przygodowe
Platforma PC Windows

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl