suma: 0,00 zł do kasy

Alternativa PL

Ilość ocen: 1 | 5
Cena: 25,00 zł 25.00
Sugerowana cena detaliczna: 49,90 zł
ilość - +
Producent: IQ Publishing
Dostępność: towar dostępny
Wysyłka w: 24 godziny

Opis

Alternativa opowiada historię ludzi, którzy nie byli szczęśliwi.

O bezwzględnym dążeniu do władzy, nie licząc się z nikim i z niczym.

Klasyczna gra przygodowa point & click na podstawie oryginalnego scenariusza sci-fi/cyber-punk, składająca się z kilku krótszych opowieści, które prowadzą nas przez życie poszczególnych bohaterów w fikcyjnym świecie przyszłości.

 


Alternativa to historia, która zabierze Cię do świata znacznie różniącego się od tego, jaki można sobie wyobrazić w 2045 r. Do świata zniszczonego przez wojnę i rewolucje, świata dowodzonego przez okrutną dyktaturę. Richard Boček żyje w tym świecie mając tylko jeden cel – nie wyróżniać się i przetrwać. Wydawało się to całkiem możliwe, aż do budowy nowego centrum korporacji Endora, gdzie pracował i został w tajemniczych okolicznościach zwolniony. Boček nie chce się podporządkować zaistniałej sytuacji i stawia opór. Ludzie, którzy podobnie myślą, stają po jego stronie. Niestety to wszystko nie jest takie proste jak by się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Richard zostaje oskarżony o morderstwo przy pierwszej próbie buntu ...

W tej grze każdy ma szansę i to od niego zależy czy ją wykorzysta!

Wśród wielu zalet gry do największych możemy zaliczyć m.in. nieliniową fabułę, pełną nieoczekiwanych zwrotów, a czasem mrożącą krew w żyłach atmosferę, logiczne zadania, historyczne i naukowe fakty.

Chociaż Alternativa jest bardzo złożonym i skomplikowanym światem, historia kończy się w sposób logiczny do końca trzymając w napięciu. Wszystkie wątpliwości zostają rozwiane lecz jednocześnie pojawiają się nowe pomysły i cele, które bohaterowie Alternativy starają się osiągnąć.

Podczas rozgrywki, gracz stopniowo poznaje świat Alternativy, jak również jego historię. Historia, klimat, życie bohaterów, nowo odkryte technologie - gracz łatwo uczy się wielu szczegółów o tym wszystkim co umożliwia mu bardziej zaangażować się w tę historię. Będzie chciał zobaczyć inne miejsca zniszczone i opuszczone przez wojny, rewolucje a szczególnie przez czas. Gracz będzie chciał wiedzieć, dlaczego pojawiają się cały czas nowe pytania o zdarzeniach pozornie banalnych.

Alternativa nie jest jedną długą historią ale raczej zbiorem krótszych historii, losu dzisiejszych ludzi i ich problemów w sytuacjach, zupełnie innych niż możemy sobie wyobrazić. Takie elementy jak śledztwo w sprawie gwałtu, nocne wizyty w kostnicy lub ataki hakerów na bazy danych z pewnością przyciągną wielu graczy.

Silnik gry pozwala na oglądanie w pełni trójwymiarowych postaci, poruszających się po klimatycznych obszarach wykonanych w bardzo szczegółowych i dokładnych lokalizacjach 2D.

 


Najważniejsze cechy:

  • oryginalna historia w pełni rozwiniętym świecie
  • kontrola nad 3 głównymi bohaterami, również nad tymi złymi
  • realne możliwości - gracz wybiera, komu i kiedy wierzyć, co wpływa na jego dalsze postępy w grze (istnieje więcej sposobów na postęp w grze tzw. replaybility)
  • zastosowanie danych historycznych i naukowych
  • towarzyszące sekwencje wideo, które podkręcają atmosferę lub przedstawiają jakąś historię
  • w pełni trójwymiarowe postaci
  • bardzo szczegółowe i dokładne lokalizacje 2D
  • polska wersja językowa

 

Dane techniczne

Wersja językowa polska
Oznaczenie wiekowe PEGI 12+
Rodzaj gry przygodowe
Platforma PC Windows
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl